Helen Värno Tegevliige

Sündinud 26.03.1999

Tantsualane haridus

2012 - 2018 Tallinna Balletikool

2005 - 2012 Vanemuise Tantsu – ja Balletikool

Üldharidus

2012 – 2018 Tallinna Balletikool

2006 - 2012 Tartu Kivilinna Gümnaasium



Töökogemus

2018 - 2020 Plovdivi Riigiooper (Bulgaaria)

2020 - … Astrahani Riiklik Ooperi- ja Balletiteater (Venemaa)*

Rollid Plovdivi Riigiooperis

P.Tšaikovski “Pähklipureja” (koreograafia: B.Sechanova) – lumehelveste tants; vene tantsu solist;

Verdi ooper “Falstaff” (koreograafia: A. Pampulova);

Verdi ooper “Aida” (koreograafia: Olesya Pantikina);

P.Tšaikovski “Luikede järv” (M.Petipa, L.Ivanov; redaktsioon: Konstantin Uralski) – I vaatuse valss; luikede kordeballett; mazurka;

Glucki ooper “Orpehus ja Eurydice” (koreograafia: Stefano Poda);

S.Prokofjevi “Tuhkatriinu” (koreograafia: B.Sechanova) – kuri võõrasõde/ talv; pruut;

P.Tšaikovski “Luikede järv” (M.Petipa, L.Ivanov; redaktsioon: Oleg Danovski) – luikede kordeballett; pruut – etendused koos Makedoonia Ooperi-ja Balletiteatriga;

Verdi ooper “Otello” (koreograafia: B.Sechanova);

Operetigala “Viva la Operetta” (koreograafia: Tatyana Yaneva, Lucy Shaw);

P.Puccini ooper “Madama Butterfly” (koreograafia: B.Sechanova);

Adami “Giselle”(J.Perrot, J.Coralli; redaktsioon: Y.Krastev) – sõbrannade tants; tants korvidega; vilide kordeballett;

Rahvusvahelise tantsupäeva gala 2018 – Jules Perrot’ Grand Pas de Quatre; sõbrannade tants balletist “Giselle”; “Aastaajad” balletist “Tuhkatriinu”;

“Alice” (koreograafia: Anna Pampulova; muusika: Assen Avramov) – Õpilane, Tõuk, Lill, Kaart;

F.Loewe’i muusikal “Minu veetlev leedi” (koreograafia: Boryana Sechanova).

Esinemis- ja praktikakogemus õpingute ajal

2016 - 2017 – Eesti Rahvusballett “Pähklipureja” (Ben Stovenson)– rottide tants; 

“Luikede järv” ja “Uinuv kaunitar” (Toomas Edur) - õukond;

2013 – 2018 - Tallinna Balletikooli galakontserdid

Polonaise- mazurka balletist "Paquita"; "Ecossaise" (Tiiu Randviir); 

"Tarantella" (Marina Volkova); 

kordeballett balletis "Paquita" (Anna Linnik); 

"Klass - kontsert" (Dmitri Hartšenko); 

"Undiin" (Marina Kesler);

"Forbans" balletist "Le corsaire" (Dmitri Hartšenko); 

"Tütarlaps ja surm" (Marina Kesler);

duett “Siciliano” (Anna Pampulova).

2008 – 2012 – Teater Vanemuine 

"Peeter Paan" (Oksana Titova) - konn; "Uinuv kaunitar" (Pär Isberg); "Pähklipureja" (Pär Isberg); "Kevade" (Ruslan Stepanov); "Mowgli" (Mare Tommingas); Ain Mäeots muusikal "Kosmonaut Lotte".

Ringreisid

19.12.2019 – 05.01.2020 Hiina ringreis koos Astrahani Riikliku Ooperi – ja Balletiteatriga:

P.Tšaikovski “Luikede järv” (M.Petipa, L.Ivanov; redaktsioon: Konstantin Uralski) - I vaatuse valss; luikede kordeballett; mazurka – 12 etendust.

Konkursid, festivalid ja projektid

2020 – Teater Vanemuine – “Armastuse tango ehk aegade lõpus” (koreograafia: Mai Murdmaa; muusika: Astor Piazzolla);

2017 – teleprojekt “Su nägu kõlab tuttavalt”– taustatantsija;

2015 - Liepaja Rahvusvaheline Balletifestival – "Carmen- fantaasia" (Jurijus Smoriginas);

2015 - Jõhvi Balletifestival - "Carmen- fantaasia"(Jurijus Smoriginas);

2014 – Helen Adamson “Sing it” muusikavideo.

Lisatreeningud

Chiara Borghi klassikalise tantsu tunnid Milano City Ballet’s, Itaalia, 13.-17.10.2017

Narendra Patal Flying low workshop Eesti Tantsuakadeemias, 03.09.2017

Ballet Masterclass Ireland, 7.08-19.08.2017

The International Ballet Summer School Dresden, Saksamaa, 24.07-5.08.2017

Joan Kunch meistriklass Rahvusooperis Estonia, 28.-31.03.2017

Joe Alegado meistriklass Tallinna Balletikoolis, 20.-23.03.2017

International Ballet Masterclass Zagreb, Horvaatia 01.-14.2016

Ballet Summer Course Budapest, Ungari, 03.-15.08.2015

Youth Dance Camp Barefoot, Vilnius, Leedu, 24.-30.08.2014

Ballet Summer School 2014 Gdynia, Poola 20.07-02.08.2014

Keeleoskus

Eesti keel - emakeel

Inglise keel – B2 tase

Vene keel – A2 tase

Prantsuse keel – algtase

*Koroonapandeemia olukorrast tingitult ei ole tööd veel alustanud